Pērk un arī pārdod mežus un cirsmu.

Meži noteikti ir ļoti liela Latvijas dabas sastāvdaļa. Latvija ārzemniekiem kā arī mums pašiem, vienmēr saistās ar zaļu dabu, zilām upēm kā arī ezeriem, jūras tuvumu. Ir ļoti dažādi faktori, kas ietekmē mežu kā arī cirsmu pirkšanas un arī pārdošanas darījuma darbību un apmēru, tāpēc savu pieredzi nevajadzētu balstīt uz citu piemēra. Mūsu valstī ir aktīvs mežu likums, kas dažos punktos arī ietekmē un arī sniedz ieskatu mežu un cirsmu pārdošanas procesā. Taču kas tad tieši jāzina, ja gribat pārdot mežus?

Uzzini vairāk – https://siardn.lv/kontakti/

Mežu vērtība Latvijā.

Rentablitāte katrā ziņā ir viens no vadošajiem aspektiem cenas noteikšanā. Tā interesē ne vien tajos gadījumos, kamēr klients ir privātpersona, bet arī valsts. Cirsmu pārdošanā noteicoši būs koku kubatūras un, protams, ceļu tuvums, bet arī citi faktori nosaka cenu. Ja mežu ir vēlme pārdot Latvijas Valsts Mežiem, tad vērtēšanā noteiktā cena ir pēdējā un arī, visbiežāk, augstāku vērtību par to, privātpersonas piedāvās reti. Jo vairāk klientu interesēsies par konkrēto meža zemi, jo lielāka iespējamība saņemt augstu cenas piedāvājumu.

 

Vai mežs pirms pārdošanas jāpārmēra?

Līdzīgi noteikti ir ar cirsmām, taču šeit visnoteicošākais cenas faktors noteikti ir tas, cik daudz pircēju būs gatavi zemes gabalu iegādāties. Dažkārt mēdz būt informācijas noplūde, tādējādi nevajadzētu uzķerties uz pirmo un vienīgo vilinošo piedāvājumu. Pirms cirsmu likt pārdošanā, tā ir jādasto, jeb jānosaka izcērtamo koku kubatūra kubikmetros, vadoties uz koku caurmēru un augstumu. Par spīti tam, ka meža dokumentos jau ir norādīta visa šī informācija, jāņem vērā, ka tā noteikti ir aptuvena nevis precīza. Klients vērtību piedāvā vadoties arī uz citiem aspektiem, piemēram, par kādu cenu tiks pārdots izgatavotais sortiments.

 

Kādi koki ir visvērtīgākie?

Mežu cenas Latvijā ir ļoti atšķirīgas. Loģiski, ka tā lielākā vērtība ir koku tips, kuri aug mežā. Skujkoku meži noteikti ir visvērtīgākie kā arī cena par Ha var sasniegt pat 8 tūkst. eiro! Meža vērtēšana tiek veikta profesionāli vērtējot dažādus kritērijus, tai skaitā atrašanās vietu, izvešanas attālumu, mitruma pakāpi un tā tālāk. Viszemākā vērtība būs mežiem, kas atrodas jūras un upju tuvumā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *