Grīdas ieklāšana un materiālu izvēlēšanās

Remontējot dzīvokli mēs nonākam līdz jautājumam, kādi grīdas segumi ir labākā izvēlēšanās. Sākam salīdzināt grīdas segumu veidus un domājam par atbilstošāko variantu. Modernas grīdas tik tiešām ir diezgan daudzveidīga veida. Izvēlēšanās būs atkarīga no kopējā dizaina risinājuma, no uzstādīšanas iespējām kā arī istabas funkcionālajām īpašībām.

Kādas grīdas ir labākas – parketa vai arī lamināta?

Grīdas segumi šodien ir tik tiešām lielā dažādībā, kaut gan vairāk izvēle ir starp fližu grīdu, parketa dēli un laminata grīdlīstēm. Par flīzēm ir skaidrs, taču kā saprast, kas jau ir labāks parkets vai lamināts? Jo sākumā liekas, ka šie segumi ir tik līdzīgi. Savukārt lamināts izceļas ar daudzām priekšrocībām, kā galvenās ir pieejamā lamināta cena un lamināta ieklāšana.

Uzzini vairāk – https://gridasstils.lv/

Visiem jau ir zināms, ka gan lamināta ieklāšana, gan demontēšana būs vienkārša un to var paveikt pašiem. Šie grīdas dēļi neizdeg saulē, bet virsma jau ir nealerģiska, antistatistiska un neietekmē veselību. Tagad pieejamais lamināts var izcelties ar ekoloģiskiem materiāliem, bet to izgatavojot tiek ekonomēti dabas resursi. Kā galvenais lamināta grīdlīstes mīnuss ir tas, kad viņu nebūs iespējams atjaunot. Jebkuram no mums ir skaidrs, ka lamināts izberžas laikam ejot, kā rezultātā tas ir jāmaina. Izturīgākais lamināts ir trīsdesmit trešās klases, kas var kalpot līdz pat divdesmit gadiem, bet tagad biežāk tiek likts 32 klases lamināts.

Parkets izceļas ar sekojošām īpašībām – karstumizturība, absorbē skaņu, droša izmantošana, izturība un higiēniskums. Parketa grīdas dēļi ir ražoti no dabīga koka, kas tieši padara tā cenu tik augstu. Tādējādi daudzi uzskata, ka parketa cena ir ļoti augsta, lai to pirktu. Taču eksistē arī demokrātiskāks variants – trīsslāņu parkets. Pamatā ir trīs parketa tipi – masīvais, divslāņu un trīsslāņu parkets, visaugstākā parketa cena ir masīvajam veidam. Bez tā ir obligāti jāpievērš uzmanība tādam apstāklim, vai, piemēram, parkets un tā forma ir nevainojama. Lai uzzināt, cik grīdlīstes ir ģeometriskas, tā ir jāsaliek. Šeit nedrīkst būt spraugas. Parasti, kad ir izvēlēts parkets, tiek izmantots mitruma mērītājs, pie tam parketa mitruma koeficients nedrīkst pārsniegt 9%.

Kad būs meklēts atbilstošākais parketa centrs, vispirms apskatiet atsauksmes un tikai tad komunicējiet ar pārdevējiem. Bieži vien šeit tiek pārdots arī lamināts, vērsiet uzmanību, kad biežāk tas laminats akcija kuram ir atbilst 32 klasei. Izziniet visu par ieklāšanas tehniku, taču attiecībā uz parketu, uzticiet to lietu profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *