Ģeodēzija un tās nozīme šodien

Kā tas redzams tagadējā terminoloģijā, pati ģeodēzija ir un būs jebkāda objekta atrašanās vietas noteikšana, kā arī tā lieluma un pašas formas aprakstīšana. Šai zinātnei ir cieša saikne ar matemātiku, fiziku un ģeometriju. Ģeodēzija veicināja to, ka tiek radītas koordinātu noteikšanas sistēmas, kā arī uzbūvēti ģeodēziskie tīkli un apzīmeti konkretie punkti uz zemes.Pats topogrāfiskais plāns lauj orientēties zemes virsū, bet pats mērnieks ļauj tieši noteikt kam kāds zemes gabals pieder, un tad tiek saimniekam izsniegts zemes robežu plāns, kas likumiski apzīmē robežas. Un, protams, tieši šodien Latvijas mērnieks ir tik pieprasīts, jo nepieciešams daudz precizet robežas un tad veic izmaiņas pats zemes kadastrs.

Vairāk informācijas atradīsi – https://www.geodezists.lv/pakalpojumi/

Lielā ģeodēzija vai tās dalījums

Nenoliedzami, kad ģeodēzija jau ir diezgan daudzveidīgs termins, bet dažādiem uzdevumiem ir izcelti konkrētas tās daļas, mēģinot īstenot iecerēto. Ir izdalīta augstākā ģeodēzija, kur tad mērnieks realizē mērījumus visas zemes apmēros, savukārt, tālāk būs zemā jeb topogrāfija, kas ir mērniecība, lai noteiktu savstarpējo attālumu un lielumu netālu esošiem objektiem. Protams vēl ir kartogrāfija un ari inženierģeodēzija, kurā pirmais īsteno karšu veidošanu, taču otro sfēru pielieto inženierijā, būvniecības procesos un tamlīdzīgi. Pie mums ir zemes kadastrs, kurā, pēc tam kā tikai veikta kadastrālā uzmērīšana, apvienoti dati par īpašumiem ar to lielumiem, un ir meliorācijas kadastrs, kur jau dati ir par dambjiem un ūdensnotekām, sūkņu stacijām, drenāžas sistēmām valsts līmenī.

Latvijas mērnieks – ko veic un kur var tādu atrast?

Nemaz nav nozīmīgi kādi tad konkrēti pakalpojumi būs nepieciešami, vai tas būtu atjaunots robežu plāns, vai arī dažāda veida zemes ierīcības projekti, kadastrālā uzmērīšana vai arī topogrāfiskais plāns, Jums nepieciešams profesionāls Latvijas mērnieks, kas prot savu darbu. Pats mērnieks ir tāda tipa zinātnieks, kas pārzin ne vienīgi ģeogrāfiju vai fiziku, bet arī modernas tehnoloģijas un spēj strādāt ar tādām lietām piemēram, kā 3d skenēšana vai lāzerskenēšana. Brīdī, kad tiek sūtīta topogrāfija cena spēlē ne mazāk būtisku lomu, jo tā nevar būt par mazu, taču, ņemot vērā tirgu, jāņem vērā vidējs izcenojums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *